حمل حیوانات با هواپیما

حمل حیوانات با هواپیما

حمل حیوانات با هواپیما به یکی از دغدغه‌های امروزی در مسافرت‌ها تبدیل شده است. افراد زیادی حیوانات خانگی دارند و ترجیح می دهند به همراه آنها به سفر بروند. در حال حاضر این امکان برای شما فراهم شده است و می توانید حیوانات خانگی خود را با خودتان به سفر ببرید. اگر شما هم قصد خرید تور داخلی را دارید و نگران نگهداری حیوانات خود هستید، باید در مورد قوانین حمل حیوانات با هواپیما اطلاعاتی را کسب کنید.

به طور معمول ایرلاین‌ها قوانین متفاوتی را برای حمل حیوانات وضع کرده‌اند که قبل از سفر باید این قوانین را مطالعه کنید. تا انتهای مطلب با ما باشید تا راجع به قوانین مربوط به حمل حیوانات با هواپیما در ایرلاین‌های داخلی و خارجی آشنا شوید.

قصد داریم در این مقاله به متداول ترین سوال ها در زمینه کارگو حیوانات پاسخ دهیم تا بتوانید بهتر پروسه ارسال حیوانات خانگی خود به خارج از کشور را طی کنید. سوالاتی از قبیل:

آیا ارسال حیوانات با هواپیما به خارج از کشور ممکن است؟
حمل حیوانات با هواپیما از نظر قانونی و اخلاقی درست است؟
چه روش هایی برای حمل حیوانات خانگی با هواپیما وجود دارد؟
شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما چیست؟
کارگو حیوانات چه کاربردی دارد؟
ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که بخواهد حیوان خانگی خود و یا هر حیوان زنده ای را (مثل اسب و یا حیوانات سیرک) به خارج از کشور و به شهر یا کشوری دیگر منتقل کند. این جا به جایی مستلزم رعایت اصول خاص و ویژه ای می باشد تا تضمین شود که حیوان زنده ی شما با ایمنی کامل و در سلامت جسمی و روحی پروسه حمل و نقل را طی می کند و به مقصد می رسد.

کارگو حیوانات یکی از مهم ترین و تخصصی ترین مسائل در حوزه حمل و نقل محسوب می شود که انجام صحیح آن نیازمند دانش زیادی می باشد تا به حیوانات زنده آسیب های جسمی و یا روحی در حین حمل و نقل وارد نشود.

شرکت آرتمیس تجارت  با در اختیار داشتن متخصصین حرفه ای کارگو و با دانش و تجربه کافی به شما این اطمینان را می دهد که می توانید بدون دغدغه‌ی آسیب رسیدن به حیوانات خانگی دلبندتان حمل و نقل آن‌ها را با خیالی آسوده به دستان مطمئن متخصصین آرتمیس تجارت  بسپارید. ارسال حیوانات با هواپیما به خارج از کشور یکی از خدمات تخصصی و مهمی است که شرکت آرتمیس تجارت با تعهد به رعایت تمامی ضوابط استاندارد بین المللی حمل هوایی حیوانات انجام می دهد.

کارگو حیوانات
روش های ارسال حیوانات با هواپیما
به طور کل دو روش برای ارسال حیوانات زنده وجود دارد: روش همراه و روش غیر همراه.

روش غیر همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما
روش غیر همراه را می توان بهترین روش از نظر هزینه و ایمنی کارگو حیوانات دانست. در روش غیر همراه شما باید طی هماهنگی انجام شده، پس از تایید مدارک و الزامات، چند روز قبل از پرواز حیوان زنده‌ی خود را به دفتر شرکت آرتمیس تجارت تحویل دهید تا برای ارسال به مقصد مورد نظرتان بارنامه شود. پس از انتقال حیوان می‌توان آن را در فرودگاه مقصد تحویل گرفت. این روش برای حمل حیوان خانگی می باشد.

روش غیر همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما

لازم به ذکر است که روش کارگو بسیار روش راحت تر و مطمئن تری نسبت به روش اول (همراه) می باشد و همچنین هزینه ارسال حیوان زنده خود را به صورت فریت بار که بسیار کم تر از اضافه بار است می پردازید. البته نحوه محاسبه با ضرایب مشخص در استانداردهای هوایی محاسبه می شود و اسناد هزینه و حمل تحویل می شود.
همپنین در هر دو حالت حمل، حیوان زنده شما در قسمت بار هواپیما قرار می گیرد که دما و رطوبت آن قابل تنظیم بوده و حیوان شما می تواند با آرامش سفر خود را بپیماید.
نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که روش دوم هم برای کارگو حیوانات خانگی و هم برای حیوانات خاص مورد استفاده قرار می گیرد. برای حمل حیوانات خاص، کلیه ملاحظات و الزامات و فرایند تحویل با توجه به خاص بودن با مشتری هماهنگ می شود.

روش همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما
این روش مخصوص زمانی است که شما قصد سفر به شهر و یا کشور دیگری دارید و می خواهید حیوان خانگی خود را همراه خود به مقصدتان ببرید. برای انجام این کار لازم است تا در زمان خرید بلیط هواپیما، کد سرویس حمل موجود زنده و یا AVIH را از آژانس هواپیمایی خود دریافت کنید.
هر مسافر با پرداخت مبلغ اضافه بار می تواند دو قلاده سگ یا گربه و یا 10 عدد پرنده تزئینی (مثل طوطی، فنچ و…) را همراه خود ببرد. باید توجه داشت که در این روش فقط حیوانات خانگی نظیر حیواناتی که ذکر شد را می توان حمل کرد. نکته دیگر این است که در این روش باید حیوانات خانگی خود به همراه غذای مورد نیاز را در باکس مخصوص حمل و نقل استاندارد قرار داده و تحویل مسئولان قسمت کارگو هواپیمایی بدهید تا به همراه بقیه چمدان ها و بارتان در قسمت کارگو هواپیما جای گیرد و در فرودگاه مقصد به شما تحویل گردد.

کارگو ترکیه به ایران – هزینه ها و نکات مهم

روش همراه برای ارسال حیوانات با هواپیما
شرایط کارگو حیوانات
برای ارسال هوایی حیوانات، قوانین و مقرراتی وجود دارد که با رعایت آن ها و تهیه مدارک مورد نیاز کارگو حیوانات، می توانید پروسه حمل و نقل را طی کنید.
بعضی از این نکات عبارتند از:

تکمیل فرم شرکت آرتمیس تجارت جهت حمل حیوان زنده
مجوز ورود به کشور مقصد
دریافت گواهی سلامت حیوان از سازمان دامپزشکی رسمی کشور مبدا و ارائه آن در صورتی که از تاریخ صدور این گواهی بیش از 7 روز نگذشته باشد. (در این گواهی نام صاحب حیوان نیز ثبت می شود)
ارائه اصل و کپی شناسنامه
ارائه پاسپورت
مدارک واکسیناسیون معتبر
واکسن هاری
تأیید قرنطینه‌ی صادر شده از طرف دامپزشکی فرودگاه مبدأ
در مورد قرنطینه، با توجه به نوع حیوان و قوانین کشور مقصد ممکن است شرایط متفاوتی را پیش رو داشته باشید. نکته دیگر این است که حتما تمامی هماهنگی‌های مورد نیاز را با کشور مقصد جهت ورود حیوان انجام داده باشید. تا پس از ارسال مشکلی پیش روی شما نباشد.